Ar kam nors tenka darbuotis su Vilniaus plano medžiaga, naudojant naują ESRI SHAPE duomenų apsikeitimo metodą bei dirbant su GeoMap programą?
Gal turite klausimų ar pasiūlymų, pvz. kas patogu ar nepatogu, gal būt kažkas galėtų būti kitaip?
Leonardas rašė:Kolega teisingai pastebėjo, kad sudarant planus "plikais" produktais, procesas žymiai ilgesnis nei naudojant GeoMap'o įrankius. Bet, žinoma, tai atlikti galima ir be GeoMap.
Importuoti duomenis iš SHAPE formato galima su šį formatą palaikančiais produktais. Bet kitas dalykas yra importuotų duomenų simbolizavimas, kaip žinia SHP formatas neturi savo simbolikos, tik atributinę informaciją, todėl importavus duomenis, mes matysim paprastas vienodo tipo linijas ir point'us.
O braižant planą su GeoMap, iškart sutartiniams ženklams prijungiamos visos reikalingos Vilniaus plano atributinės lentelės su nustatytomis reikšmėmis
O taip pat automatizuotai galima užpildyti pasikartojančią informaciją, kaip: tikslumai, data, licencijos numeriai ar pan.
Leonardas rašė:Gerbiamas Leonardai, Ne visiškai su Jumis sutinku. Grafinio simbolizavimo ir nereikia dirbant su .shp formatu. Tai visiškai neturi nieko bendro su duomenim. Tiesiog susikuriama savo ženklų biblioteka. Ir tai yra patogu. Nes duomenys neapkraunami nereikialinga info. Ir dar pliusas, kad nebutina vienodai "pavadinti" sutartinių ženklų: taškų, linijų, plotų. Aš pats dirbu Geosecma ir labai puikiai vyksta apsikeitimas su Vilniaus planu.