Dėl vietinės koordinačių sistemos

Ne tik profesinės diskusijos ir informacija

Dėl vietinės koordinačių sistemos

kazas » 18 Lap 2023, 18:22

Sveiki,

noriu rekonstruoti ūkinį pastatą. RC išraše yra įrašas, jog sklypas suformuotas atliekant kadastrinius matavimus, tačiau šie matavimai buvo atlikti senojoje koordinačių sistemoje.

Kreipiausi į architektus ir jie patikino, jog reikia iš naujo atlikti sklypo kadastrinius, kad būtų galima tiksliai projektuoti + padaryti topografinę nuotrauką bei atlikti ūkinio pastato kadastrinius, kadangi jų išviso nėra. Nors pastatas įregistruotas 100 proc. baigtumu, tačiau normalaus kadastrinio plano nėra.

Parašiau kelioms matininkų įmonėms ir gavau labai skirtingus atsakymus.

Vieni atrašė, kad sklypui jau yra atlikti kadastriniai matavimai ir jeigu jie senoje sistemoje, tai juos reikėtų tik atnaujinti.

Kiti atrašė, kad jeigu plane nėra pavaizduoti ūkiniai pastatai, tada užtenka tik atnaujinti sklypo planą.

Dar kiti nurodė, kad "sklypas matuotas vietinėje koordinačių sistemoje, tai NŽT reikalauja parengti tacheometrinį-geodezinį ėjimą ir atstatyti sklypo ribas pirmiausiai senojoje vietinėje koordinačių sistemoje naudojant senajį matavimo metodą su tacheometrais, o tik po to atstatytas ribas pamatuojant dabartinėje LKS-94 sistemoje naudojant GPS prietaisus. Jei tai nebus atlikta, tai naujieji sklypo kadastriniai matavimai bus naikintini įvykus bet kuriai patikrai ar teisiniui konfliktui."

Į aukščiau esantį komentarą iš kitos įmonės gavau dar kitokį išaiškinimą: "Lietuvos miestų ir gyvenviečių geodezinis pagrindas (geodezinis tinklas) iki 1990 metų buvo sudarytas vietinėje koordinačių sistemoje. Šis geodezinis pagrindas nėra vienalytis, jis buvo sudaromas atliekant matavimus skirtingais laikotarpiais ir įvairiais metodais, dėl to punktų koordinatės nustatytos su paklaidomis, todėl žemės sklypo kadastrinių matavimų atnaujinimui iš vietinės į LKS94 sistemą naudoti vietinės sistemos punktus tikslinga būtų tik tuo atveju, jei tiksliai būtų žinoma nuo kurių punktų buvo atlikti pirminiai matavimai."

Gal kas nors žinote iš praktikos ir galite atsakyti - ar architektams reikia pateikti iš naujo atliktus sklypo kadastrinius matavimus, jei paskutinį kartą jie buvo daryti vietinėje koordinačių sistemoje? Kadangi turimoje kadastro byloje yra labai netikslus ir neaiškus brėžinys, tai taip suprantu, kad architektams bus žymiai lengviau projektuoti, kai bus nauji kadastriniai matavimai, kuriuose aiškiai bus pažymėta ūkinio pastato vieta? O gal nebūtina atlikti kadastrinius ir kaip siūlė viena įmonė - tiesiog atnaujinti sklypo planą? Ir jei taip, tai kuo skiriasi sklypo plano atnaujinimas nuo sklypo kadastrinių matavimų?
Vartotojo avataras
Pradedantysis
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 18 Lap 2023, 18:07

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių
cron